Facebook Instagram Twitter Youtube

Edukacja językowa

Przedszkolaków uczymy języków obcych w atmosferze zabawy, wykorzystując ich naturalne predyspozycje do rozwijania umiejętności językowych. 
Korzystamy przy tym z klocków Lego (Lego Education) oraz metody TPR (Total Physical Response), odpowiadającej na stałą potrzebę dziecka, jaką jest ruch.

Metoda reagowania całym ciałem oparta jest na wrażliwości motorycznej dziecka. Dzięki TPR zajęcia poświęcone nauce języka obcego stają się atrakcyjniejsze. Rozwijamy umiejętność słuchania i rozumienia, zachęcając dzieci do reagowania na wypowiedziane przez nauczyciela zwroty i polecenia. Przedszkolaki codziennie, przez nawet 4 godziny, mają bezpośredni kontakt z językiem obcym, by całkowicie się w nim „zanurzyć”. Naszym celem jest bowiem zbudowanie długotrwałych podstaw językowych.


JĘZYK ANGIELSKI

Zajęcia z języka angielskiego są prowadzone w przedszkolu nawet i codziennie. O podnoszenie umiejętności językowych naszych dzieci troszczą się lektorzy języka angielskiego oraz native speaker. Pracujemy metodą Teddy Eddie. Na zajęciach wykorzystujemy elementy teatralizacji oraz umuzykalnienie, przedszkolaki uczą się używać pełnych struktur zdaniowych, przygotowują się do komunikacji w naturalnym środowisku językowym oraz rozwijają umiejętności „small talk”. Proces zapominania poznanych dotąd zasobów językowych podlega znacznemu ograniczeniu poprzez stały i konsekwentny system powtórzeń, co w efekcie determinuje mierzalny postęp językowy.


Autorski program umożliwia wprowadzenie na lekcjach języka obcego wiedzy o kulturze krajów świata i pokazuje, że język jest nie tylko wirtualnym narzędziem do komunikacji w klasie, ale przede wszystkim służy do porozumiewania się w świecie, jest  podstawowym narzędziem w dialogu międzykulturowym.


KSZTAŁCENIE JĘZYKOWE

W codziennej pracy z dziećmi dbamy o ich świadomość językową i poprawną polszczyznę. Organizujemy wycieczki teatralne oraz spotkania z aktorami znanymi osobami, które czytają dla naszych przedszkolaków. Ponadto prowadzimy zajęcia wczesnej nauki czytania, na których uczymy dzieci rozpoznają najpierw samogłoski a później sylaby, by w efekcie łączyć je później w wyrazy i oczywiście odczytywać.

1 + 1 = 2! No to liczmy dalej!

Lubimy się chwalić tak jak lubimy nasze przedszkola!
Poniżej kilka faktów przedstawionych w liczbach.

34 osoby

łączna liczba naszego personelu

3000m2

taką powierzchnią dysponujemy

14

salek edukacyjnych

Zapisz się
do naszego newslettera

Bądź na bieżąco z naszymi wydarzeniami