Edukacja, sport i rozrywka

Akademia Baby Planet rozwija potencjał twórczy i intelektualny dzieci. Podczas zajęć mają one okazję przeprowadzać liczne eksperymenty, szukać odpowiedzi na nurtujące pytania oraz rozwiązywać problemy. Dzięki szerokiemu programowi, dzieci mają okazję zaznajomić się w wieloma istotnymi obszarami współczesnego świata. To prowadzi do wykształcenia w nich naturalnych i trwałych zainteresowań. Na warsztatach w Baby Planet wykorzystywane są techniki szybkiego uczenia się, quizy, turnieje, symulacje, prace plastyczne i różne formy pozytywnej rywalizacji. Podczas warsztatów dzieci uczą się pracy w grupie oraz samodzielnego myślenia i planowania.

Zobacz galerię: zajęcia edukacyjne oraz Strefa Sportu

Zajęcia prowadzone są przez: kreatywnych nauczycieli, instruktorów certyfikowanych przez Lego Education, wykładowców z partnerskich uczelni, ekspertów i pasjonatów z poszczególnych dziedzin nauki i sztuki. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć dodatkowych dla dzieci:

PROJEKTUJEMY MIASTO PRZYSZŁOŚCI

Jesteś ciekawskim konstruktorem? Zapraszamy na kreatywny plac budowy dzieci w wieku 6 – 9 lat!!

Warsztaty ugruntują orientację dziecka w przestrzeni. Dzięki nim uczestnicy poznają strukturę miasta, stref relaksu, pracy, nauki. W czasie zajęć dowiemy się, jak powstaje miasto, z jakich obszarów się składa, jak funkcjonuje aglomeracja.

Kreatywną zabawę i budowę poprzedzi krótkie wprowadzenie w postaci prezentacji multimedialnej. Wspólnie zbudujemy miasto idealne, poszukamy pomysłów na pozytywne zmiany, poznamy zagrożenia, postaramy się je zminimalizować.

Uczestnicy warsztatu zdobędą podstawowe informacje dotyczące założeń urbanistycznych, staną się uważniejszymi obserwatorami otaczającej nas przestrzeni.

Jakie materiały zostaną użyte?: karton, papier, flamastry, listwy styropianowe, pudła kartonowe, butelki i kubeczki plastikowe, folia, rurki plastikowe, materiały.

Najbliższe terminy warsztatów konstruktorskich:

14 kwietnia, 28 kwietnia, 19 maja, godz. 10:00-11:00.

Zapisz dziecko na zajęcia: ZAPISY

miniaturka
cena

Cena zajęć 35

czas

Czas trwania 60

man_icon girl_icon

Liczba dzieci w grupie do 15

"WSZYSTKIE ZMYSŁY W NASZYM RĘKACH" to warsztaty przeznaczone dla najmłodszych i ich opiekunów.

Warsztaty polisensoryczne to zajęcia, na których dzieci będą poznawały świat za pomocą zmysłów. Tak! – będą dotykać, zagniatać, wąchać…i brudzić się do woli:). Poprzez kreatywną zabawę będziemy wspierać ich rozwój.

„Wszystkie zmysły w moich rękach” skierowane są do dzieci od 5 miesiąca życia do 5 lat i ich rodziców. Warsztaty mają na celu:

– usprawnienie małej motoryki dłoni poprzez lepienie i zagniatanie,
– pobudzenie receptorów stóp przez zastosowanie różnorodnych struktur i materiałów, po których spacerują dzieci,
– stymulowanie wzroku dzięki użytym barwnikom.

Różnorodne konsystencje wpływają na bodźce. Tworzymy, doświadczamy za pomocą wszystkich naszych zmysłów: węchu, wzroku, słuchu, dotyku i smaku. Uwalniamy Kreatywność i ekspresję, wspieramy rozwój. Dzieci bawią się i uczą pracy w grupie, nawiązują relacje z rówieśnikami, kreatywnie spędzamy wolny czas z własną pociechą, pogłębiamy więź z dzieckiem.

Jakie materiały zostaną użyte w trakcie warsztatów?: kolorowy makaron, ryż, groch, mąka (różne rodzaje), woda, barwniki spożywcze i mnóstwo miseczek, miarek, łopatek, tacek, łyżeczek…

Uwaga: prosimy o zapewnienie odzieży na zmianę – nie będziemy się nudzić;)

Organizatorzy: Baby Planet Sosnowiec i Spejs Anna Pisarzowska.

miniaturka
cena

Cena zajęć 35 PLN

czas

Czas trwania 60 MIN

man_icon girl_icon

Liczba dzieci w grupie do 15

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA

ABY BYĆ NA BIEŻĄCO Z WYDARZENIAMI

w