Sprintem do Maratonu – przebiegliśmy blisko 14 km!

8 maja 2017
  • maraton,
  • przedszkole sportowe,
  • przedszkole w sosnowcu,
  • sosnowiec,
  • sprint,
  • sprintem do maratonu

Każdemu życzymy tak rozpocząć tydzień – pełni dumy i radości z osiągnięć dzieci. Czy przedszkolak może przebiec bez odpoczynku 4,5 km? Może! Czy sport jednoczy i kształtuje charakter? Bez wątpienia!

Niezwykłe wydarzenie, wielkie emocje

Dziś przedszkolaki Baby Planet wzięły udział w III Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków 2017 „Sprintem do Maratonu”. Instruktorka Zuzia wyznaczyła tor przebiegu o długości 45 m na naszym wewnętrznym boisku piłkarskim. Każdy przedszkolak otrzymał numer startowy i starał się przebiec jak najdłuższy dystans. W zabawie wzięli udział nawet najmłodsi. Maluszki przebiegały po jedno lub dwa okrążenia. Trzy i czterolatki o jeszcze jedno więcej. Najdłuższy dystans pokonywały nasze starszaki – po 5, 10, 19 okrążeń. Najśmielsze oczekiwania przerósł jednak Antoni, zdeterminowany i skupiony przebiegł aż 100 okrążeń, co stanowi aż 4500 m! Tak! Aż 4,5 km!

Super zabawa!

Po indywidualnych biegach dzieci pokonały jeszcze wspólnie dystans 225 m. Tym samym przedszkolaki przebiegły dziś w sumie 310 okrążeń po 45 m, czyli 13 950 m! Jesteśmy bardzo dumni z naszych podopiecznych!

Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał dyplom z podziękowaniem za udział w maratonie.

Zobacz galerię z wydarzenia: Sprintem do maratonu!

Film:

Otrzymaliśmy także wyróżnienie w konkursie „Bliżej przedszkola”, organizatora „Sprintem do maratonu”. Dziękujemy!